KCETAŞ Ödüllü Satranç turnuvası yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi

Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş. ile Kayseri Satranç İl Temsilciliği tarafından KCETAŞ yerleşkesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen ödüllü KCETAŞ Satranç Turnuvası, KCETAŞ konferans salonunda düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

KCETAŞ ve Türkiye Satranç Federasyonu Kayseri Satranç İl Temsilciliği iş birliğiyle bu yıl birincisi gerçekleştirilen KCETAŞ Ödüllü Satranç Turnuvası 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. Altı kategoride toplamda 300 sporcu ve 900 karşılaşmanın yapıldığı müsabakalarda dereceye girenler belli oldu.

Dereceye girenlere ödüllerini veren KCETAŞ Mali İşler Direktörü Halil Hazer, “Kayseri’nin kadim bir şirketi olarak bu kadim sporun turnuvasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değişik branşlarda düzenlediğimiz turnuvaların başlangıcını bu yıl satrançla yaptık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle küçükler kategorilerinde gerçekleşen turnuvamızda çocuklarımız 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 12 yaş ve altı genel ve bayan olmak üzere toplam altı kategoride yarıştılar. Satranç Sporuna güzel bir başlangıç yaptık. KCETAŞ Stratejik İletişim Planımız kapsamında gerçekleşen Satranç turnuvalarıyla genç beyinlerin bu sporla daha fazla ilgilenmelerini sağlayarak hayatlarında ileriyi görebilmelerine, plan ve muhakeme gücünü geliştirebilmelerine, sabır ve azmin başarıya olan katkısını anlayabilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Türkiye Satranç Federasyonu Kayseri Satranç İl Temsilcisi Veysi Arslan’da, “Tüm bir hafta sonu çocuklarımız ve velilerimizle birlikte KCETAŞ’da bu çok güzel organizasyonu gerçekleştirdik. Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş.’nin düzenlemiş olduğu KCETAŞ ödüllü satranç turnuvasına yaklaşık 300 sporcunun katıldı ve toplamda 900 maç yapıldı. Veliler ve öğrenciler adına şehrimizin güzide Şirketi KCETAŞ’a bu nezih organizasyondan dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

Altı kategoride gerçekleşen turnuvada 8 yaş ve altı genel kategorisinde birinci Enes ÖZKAN, 8 yaş ve altı kız kategorisinde birinci Ceylin YÜRÜK, 10 yaş ve altı genel kategorisinde birinci Tuna Yiğit TEKŞAHİN, 10 yaş ve altı kız kategorisinde birinci Duru AKSOY, 12 yaş ve altı genel kategorisinde birinci Yiğit Ali DALDABAN 12 yaş ve altı kız kategorisinde birinci Meriç YANIK oldu.